KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14424020
nr 1442 4020
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, "superman II". Bildmått: 25x29cm, yttermått inklusive ram: 67x54cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 17 januari 2022
kl 18:54:29
500 kr
700 kr
800 kr
1.000 kr
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis